Nowości O  hodowli Nasze Psy Szczenięta Galeria Przyjaciele Sędziowanie Wystawy Linki Kontakt

 

 

 

Pierwszy angielski cocker spaniel, czarny podpalany FAKT z Doliny Gdańskiej Issy przybył do mojego domu w 1982 roku. Rasa w tym czasie była u szczytu popularności, więc nawet ładny pies nie zawsze mógł się przebić poprzez bardzo silną konkurencję. Pomimo to Tulik, bo tak go nazwała moja córka z powodu jego niezwykle łagodnego charakteru, odnosił takie sukcesy wystawowe, że zachęcił mnie tak bardzo do kynologii,

 

iż teraz jestem sędzią kynologicznym
Zapraszam do działu "Sędziowanie"

Przede wszystkim jednak

wciąż i nieustająco posiadam te wspaniałe i piękne psy.

Kolejnym spanielem, po Tuliku
był HOBBIT z Klubu Miłośników Tolkiena, jego syn i godny kontynuator sukcesów wystawowych.
Był w unikalnym, czekoladowym kolorze, aby więc nie stracić z hodowli tego umaszczenia.........

....sprowadziłam z Niemiec czarnego kontynuatora linii czekoladowej do córek HOBBITA, TORRO vom Heidebusch. Dezyzja okazała się bardzo trafna, pies wybitny, co udowodnił zwyciężając na ringach wielu krajów Europy, uzyskując tytuły Interchampiona, Ch.Polski, Ch.Finlandii, Ch. Litwy, zwycieżając dwukrotnie Klub Polski - to były niezapomniane przeżycia. Jednocześnie TORRO dał wybitne potomstwo, które potwierdziło jego klasę.

A potem nastepiło zauroczenie
biało-złotą PETULĄ De La Coguiniere we Francji na wystawie w Pontoise.

Rok potem zawitała do Polski jej bialo-złota córka, dziś już Mł.Ch, Ch.PL CACIB "R" Du TEMPS De La Coguiniere i to zapoczątkowało wielką przyjaźń z Marie-Claude Felicite właścicielką hodowli "La Coguiniere"

W ramach przyjacielskich kontaktów została sprowadzona do Polski, jak to ładnie ujęła Marie-Claude "dla TORRa" czarna TOP MODELE De La Coguiniere Obie suki po importach z Anglii, prowadzących najlepsze linie angielskie. "Modelka" dziś to także Mł.Ch, Ch.PL, CACIB, odnosząca duże sukcesy wystawowe, wspaniała kompanka naszej rodziny.

No i najmłodszy pies VALMONT Des Terres Froides, złoty "Francuz", pierwszy złoty w tej rodzinie, z niezwykle utytułowanymi przodkami - przede wszystkim wnuk Zwycięzcy BIS Cruft 1996 Sh.CH Canigou Combrai.

 

 

Do naszej rodziny został zaadoptowany w wieku 3-ch lat Mł.Ch, Ch.PL KING of SWING Sambalu. Ma on słodki charakter i jest czarny-podpalany czym ujął mnie najbardziej, bo taki był mój pierwszy spaniel Tulik. Zamieszkał z nami, bo jego pierwszy właściciel nie przekonał się do tej wspaniałej rasy. Swinguś odpłaca nam tą adopcję swoim wielkim sercem i wszyscy czujemy się z nim szczęśliwi.   

Najmłodsza z własnej hodowli zostawiona suczka to MORE THAN BEAUTY Ricci Club, córeczka naszej championki "R" Du TEMPS De La Coguiniere i Ch.Fr. LINDRIDGE La Chance 

 

 

To tyle o historii rodziny. Mam nadzieję, że ta historia będzie się pisać dalej, bo miłość do tej rasy, to ostatnia miłość w moim życiu, dająca tyle satysfakcji !
ZACHĘCAM WSZYSTKICH, ŻEBY SPRÓBOWALI, MOŻE SIĘ "ZARAŻĄ"?.......

 

 

 

WSTECZ 

 

Cocker spaniel angielski, kennel Ricci Club, puppies, reproduktory, english cocker spaniel